Sylvia
TBD
- Messages
- 81,018
ISU's event page: https://www.isu.org/figure-skating/...er-series-denis-ten-memorial?templateParam=11
Livestream: TBD
Entries as of Oct. 31 as published on the Results page: http://results.vistream.com.pl/FS/2324/CSKAZ2023/
Men
Entries
No. Name Club Nation
1 Fedor CHITIPAKHOVIAN ARM
2 Semen DANILIANTS ARM
3 Arlet LEVANDI EST
4 Valtter VIRTANEN FIN
5 Samy HAMMI FRA
6 Nika EGADZE GEO
7 Nikita STAROSTIN GER
8 Dias JIRENBAYEV KAZ
9 Hangil KIM KOR
10 Juheon LIM KOR
11 Burak DEMIRBOGA TUR
12 Basar OKTAR TUR
13 Kyrylo MARSAK UKR
Women
Entries
No. Name Club Nation
1 Maria CHERNYSHOVA AUS
2 Jade HOVINE BEL
3 Eliska BREZINOVA CZE
4 Olesja LEONOVA EST
5 Kristina LISOVSKAJA EST
6 Alina URUSHADZE GEO
7 Mariia SENIUK ISR
8 Amina ALEXEYEVA KAZ
9 Sofiya FARAFONOVA KAZ
10 Anna LEVKOVETS KAZ
11 Russalina SHAKROVA KAZ
12 Nuriya SULEIMEN KAZ
13 Dabin CHOI KOR
14 Minchae KIM KOR
15 Ahsun YUN KOR
16 Antonina DUBININA SRB
17 Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB
Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Viktoriia AZROIAN / Artur GRUZDEV ARM
2 Adrienne CARHART / Oleksandr KOLOSOVSKYI AZE
3 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA
4 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN GEO
5 Jennifer JANSE van RENSBURG / Benjamin STEFFAN GER
6 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER
7 Mariia IGNATEVA / Danijil Leonyidovics SZEMKO HUN
8 Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL
9 Anastasia POLIBINA / Pavel GOLOVISHNIKOV POL
10 Milla Ruud REITAN / Nikolaj MAJOROV SWE
11 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR
12 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR
===
Junior Men
Entries
No. Name Club Nation
1 Konstantin SUPATASHVILI GEO
2 Leonid GITELMAN ISR
3 Ansar ISMUKHAMBETOV KAZ
4 Nikita KOZLOV KAZ
5 Nikita KRIVOSHEYEV KAZ
6 Oleg MELNIKOV KAZ
7 Artur SMAGULOV KAZ
8 Habin CHOI KOR
9 Ali Efe GUNES TUR
10 Furkan Emre INCEL TUR
Junior Women
Entries
No. Name Club Nation
1 Sofi KARAPETYAN ARM
2 Rubina SIMONYAN ARM
3 Tamara ABAGI AUS
4 Pauline GORELIK AUS
5 Stefania YAKOVLEVA CYP
6 Inga GURGENIDZE GEO
7 Anna IUSHCHENKOVA ISR
8 Anna SHENIUK ISR
9 Sabina BOTINA KAZ
10 Amira IRMATOVA KAZ
11 Alika KHALIMOVA KAZ
12 Veronika KOVALENKO KAZ
13 Zere SARBALINA KAZ
14 Amina SHALIMBEKOVA KAZ
15 Eunbi PARK KOR
16 Inkyong PARK KOR
17 Jasmine COETZEE RSA
18 Varvara KOROTKOVA UZB
19 Viktoriya VAGAPOVA UZB
Junior Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Mariia ALIEVA / Yehor BARSHAK GEO
2 Darya GRIMM / Michail SAVITSKIY GER
3 Mia Lee MAYER / Davide CALDERARI GER
4 Eva SHELAEVA / Ivan SOLOVYEV KAZ
Livestream: TBD
Entries as of Oct. 31 as published on the Results page: http://results.vistream.com.pl/FS/2324/CSKAZ2023/
Men
Entries
No. Name Club Nation
1 Fedor CHITIPAKHOVIAN ARM
2 Semen DANILIANTS ARM
3 Arlet LEVANDI EST
4 Valtter VIRTANEN FIN
5 Samy HAMMI FRA
6 Nika EGADZE GEO
7 Nikita STAROSTIN GER
8 Dias JIRENBAYEV KAZ
9 Hangil KIM KOR
10 Juheon LIM KOR
11 Burak DEMIRBOGA TUR
12 Basar OKTAR TUR
13 Kyrylo MARSAK UKR
Women
Entries
No. Name Club Nation
1 Maria CHERNYSHOVA AUS
2 Jade HOVINE BEL
3 Eliska BREZINOVA CZE
4 Olesja LEONOVA EST
5 Kristina LISOVSKAJA EST
6 Alina URUSHADZE GEO
7 Mariia SENIUK ISR
8 Amina ALEXEYEVA KAZ
9 Sofiya FARAFONOVA KAZ
10 Anna LEVKOVETS KAZ
11 Russalina SHAKROVA KAZ
12 Nuriya SULEIMEN KAZ
13 Dabin CHOI KOR
14 Minchae KIM KOR
15 Ahsun YUN KOR
16 Antonina DUBININA SRB
17 Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB
Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Viktoriia AZROIAN / Artur GRUZDEV ARM
2 Adrienne CARHART / Oleksandr KOLOSOVSKYI AZE
3 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA
4 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN GEO
5 Jennifer JANSE van RENSBURG / Benjamin STEFFAN GER
6 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER
7 Mariia IGNATEVA / Danijil Leonyidovics SZEMKO HUN
8 Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL
9 Anastasia POLIBINA / Pavel GOLOVISHNIKOV POL
10 Milla Ruud REITAN / Nikolaj MAJOROV SWE
11 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR
12 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR
===
Junior Men
Entries
No. Name Club Nation
1 Konstantin SUPATASHVILI GEO
2 Leonid GITELMAN ISR
3 Ansar ISMUKHAMBETOV KAZ
4 Nikita KOZLOV KAZ
5 Nikita KRIVOSHEYEV KAZ
6 Oleg MELNIKOV KAZ
7 Artur SMAGULOV KAZ
8 Habin CHOI KOR
9 Ali Efe GUNES TUR
10 Furkan Emre INCEL TUR
Junior Women
Entries
No. Name Club Nation
1 Sofi KARAPETYAN ARM
2 Rubina SIMONYAN ARM
3 Tamara ABAGI AUS
4 Pauline GORELIK AUS
5 Stefania YAKOVLEVA CYP
6 Inga GURGENIDZE GEO
7 Anna IUSHCHENKOVA ISR
8 Anna SHENIUK ISR
9 Sabina BOTINA KAZ
10 Amira IRMATOVA KAZ
11 Alika KHALIMOVA KAZ
12 Veronika KOVALENKO KAZ
13 Zere SARBALINA KAZ
14 Amina SHALIMBEKOVA KAZ
15 Eunbi PARK KOR
16 Inkyong PARK KOR
17 Jasmine COETZEE RSA
18 Varvara KOROTKOVA UZB
19 Viktoriya VAGAPOVA UZB
Junior Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Mariia ALIEVA / Yehor BARSHAK GEO
2 Darya GRIMM / Michail SAVITSKIY GER
3 Mia Lee MAYER / Davide CALDERARI GER
4 Eva SHELAEVA / Ivan SOLOVYEV KAZ