2023 Pavel Roman Memorial Ice Dance, Nov. 11-12 in Olomouc CZE

Sylvia

TBD
Messages
81,173

Sylvia

TBD
Messages
81,173
Entries are posted on the Results page: https://www.czechskating.org/files/calendar/3653/vysledky/index.htm

Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Eva BERNARD / Amedeo BONETTO FRA
2 Layla KARNES / Liam CARR GBR
3 Emese CSISZER / Mark SHAPIRO HUN
4 Lucy HANCOCK / Ilias FOURATI HUN
5 Gaukhar NAURYZOVA / Boyisangur DATIEV KAZ
6 Olexandra BORYSOVA / Aaron FREEMAN POL
7 Emma KIVIOJA / Erik PELLNOR SWE
8 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR

Junior Ice Dance
Entries
No. Name Club Nation
1 Elisabeth HAVERS / Leo HAVERS AUT
2 Anita STRAUB / Andreas STRAUB AUT
3 Lauren Audrey BATKOVA / Jacob YANG CZE
4 Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE
5 Kristyna STANCLOVA / Karel KOSTRON CZE
6 Klara VLCKOVA / Tomas VLCEK CZE
7 Eliska ZAKOVA / Filip MENCL CZE
8 Hilda TAYLOR / Nolen HICKEY FIN
9 Maissane CHINE / Lucas CHATAIGNOUX FRA
10 Ambre PERRIER GIANESINI / Samuel BLANC KLAPERMAN FRA
11 Diane SZNAJDER / Joseph BOOTH FRA
12 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER
13 Martina LAVAZZA / Davide PETTIGIANI ITA
14 Giulia Isabella PAOLINO / Andrea TUBA ITA
15 Alice PIZZORNI / Massimiliano BUCCIARELLI ITA
16 Noemi Maria TALI / Noah LAFORNARA ITA
17 Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI
18 Iryna PIDGAINA / Artem KOVAL UKR
19 Sofiia REKUNOVA / Denys FEDIANKIN UKR
20 Myroslava TKACHENKO / Riccardo PESCA UKR
 

Sylvia

TBD
Messages
81,173
Ice Dance
Result
FPl. Name Club Nation Points RD FD
1 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR 162.64 1 1
2 Lucy HANCOCK / Ilias FOURATI HUN 151.04 2 2
3 Eva BERNARD / Amedeo BONETTO FRA 146.81 3 3
4 Layla KARNES / Liam CARR GBR 140.34 5 4 (31.93 / 49.37 TES for Europeans attained!)
5 Olexandra BORYSOVA / Aaron FREEMAN POL 137.00 7 5
6 Emma KIVIOJA / Erik PELLNOR SWE 133.62 6 6
7 Emese CSISZER / Mark SHAPIRO HUN 133.54 4 7
WD Gaukhar NAURYZOVA / Boyisangur DATIEV KAZ

Junior Ice Dance
Result
FPl. Name Club Nation Points RD FD
1 Iryna PIDGAINA / Artem KOVAL UKR 157.27 1 2
2 Noemi Maria TALI / Noah LAFORNARA ITA 156.61 2 1
3 Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI 153.43 3 3
4 Ambre PERRIER GIANESINI / Samuel BLANC KLAPERMAN FRA 150.40 4 4
5 Giulia Isabella PAOLINO / Andrea TUBA ITA 144.66 5 5
6 Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE 136.70 6 7
7 Eliska ZAKOVA / Filip MENCL CZE 134.81 9 6
8 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 132.50 8 8
9 Alice PIZZORNI / Massimiliano BUCCIARELLI ITA 128.04 11 9
10 Diane SZNAJDER / Joseph BOOTH FRA 124.07 7 12
11 Lauren Audrey BATKOVA / Jacob YANG CZE 122.71 12 11
12 Hilda TAYLOR / Nolen HICKEY FIN 121.59 13 10
13 Anita STRAUB / Andreas STRAUB AUT 114.10 10 16
14 Elisabeth HAVERS / Leo HAVERS AUT 112.36 15 14
15 Myroslava TKACHENKO / Riccardo PESCA UKR 111.53 14 15
16 Maissane CHINE / Lucas CHATAIGNOUX FRA 105.76 18 13
17 Martina LAVAZZA / Davide PETTIGIANI ITA 101.09 16 17
18 Sofiia REKUNOVA / Denys FEDIANKIN UKR 100.07 17 18
19 Kristyna STANCLOVA / Karel KOSTRON CZE 91.16 19 19
20 Klara VLCKOVA / Tomas VLCEK CZE 83.68 20 20

Advanced Novice Ice Dance
Result
FPl. Name Club Nation Points PD PD FD
1 Aneta VACLAVIKOVA / Ivan MOROZOV SVK 120.19 1 2 1
2 Melissa CACHOVA / David BROM CZE 116.61 2 1 4
3 Eniko KOBOR / Zoard KOBOR GER 112.41 4 4 2
4 Johana CECHOVA / Vlastimil MRAZEK CZE 108.77 3 6 5
5 Zoe BIANCHI / Pietro ROTA ITA 107.61 5 9 3
6 Lucia STEFANOVOVA / Jacopo BOERIS SVK 107.41 6 3 6
7 Villo Mira SZILAGYI / Istvan JARACS HUN 101.46 7 7 8
8 Tetiana BIELODONOVA / Ivan KACHUR UKR 96.64 9 8 11
9 Klaudie KOUDELKOVA / Lukas TOMAN CZE 96.19 12 11 7
10 Alexandra ROUSKOVA / Daniel Nathan VONDRKA CZE 95.55 8 5 12
11 Vira FAHRADOVA / Oleksandr KAPRYSHANSKYI UKR 94.78 10 10 9
12 Eryn ALAVERA / Sasha ROSSIGNOL FRA 89.37 13 13 10
13 Zsofia TEMESVARI / Janos Denes SELENYI HUN 86.42 11 12 13

All results/protocols: https://www.czechskating.org/files/calendar/3653/vysledky/index.htm

Livestream replay videos from Nov. 11 & 12 are still up: https://www.youtube.com/@czechfigureskatingassociat8562/streams
 

Users who are viewing this thread

Top
Do Not Sell My Personal Information