1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. We have updated the board style and hope you like it. If you don't, you can switch back by going to https://www.fsuniverse.net/forum/index.php?misc/style Select V Bulletin 3.0 style.

As It Happened (European Championships 2017 Videos By Skate Order)

Discussion in 'European Championships 2017' started by Maofan7, Jan 25, 2017.

  1. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    I am at work for the first few days of the championships, so I will be filling this in when I get back each evening UK time during that period.

    Thanks
     
    Last edited: Jan 25, 2017
    Wiery, Mozart, Buzz and 9 others like this.
  2. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    LADIES SHORT PROGRAM

    Group 1

    1. Colette Coco KAMINSKI (POL) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    2. Birce ATABEY (TUR) Match Arena (Russia)
    3. Elzbieta KROPA (LTU) Match Arena (Russia)
    4. Hristina VASSILEVA (BUL) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    5. Aimee BUCHANAN (ISR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)

    Group 2

    6. Natasha MCKAY (GBR) Match Arena (Russia)
    7. Carolina KOSTNER (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan)
    8. Dasa GRM (SLO) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    9. Helery HÄLVIN (EST) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    10. Anne Line GJERSEM (NOR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)

    Group 3

    11. Antonina DUBININA (SRB) Match Arena (Russia)
    12. Emmi PELTONEN (FIN) Match Arena (Russia)
    13. Loena HENDRICKX (BEL) Match Arena (Russia)
    14. Julia SAUTER (ROU) Match Arena (Russia)
    15. Yasmine Kimiko YAMADA (SUI) Match Arena (Russia)
    16. Valentina MATOS (ESP) Match Arena (Russia)

    Group 4

    17. Anna KHNYCHENKOVA (UKR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    18. Michaela-Lucie HANZLIKOVA (CZE) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    19. Kerstin FRANK (AUT) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    20. Viveca LINDFORS (FIN) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy)
    21. Nicole SCHOTT (GER) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), NBC (USA)
    22. Matilda ALGOTSSON (SWE) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), NBC (USA)

    Group 5

    23. Laurine LECAVELIER (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    24. Joshi HELGESSON (SWE) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA)
    25. Ivett TOTH (HUN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    26. Anastasia GALUSTYAN (ARM) Match Arena (Russia), British Eurosport
    27. Nathalie WEINZIERL (GER) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA)
    28. Mae Berenice MEITE (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA)

    Group 6

    29. Roberta RODEGHIERO (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA)
    30. Anna POGORILAYA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan)
    31. Maria SOTSKOVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    32. Nicole RAJICOVA (SVK) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    33. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan)
    34. Angelina KUCHVALSKA (LAT) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA)

    Interview 1, Interview 2, Interview 3

    Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan)
     
    Last edited: Jan 26, 2017
    BittyBug, LynnW, Mozart and 12 others like this.
  3. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    PAIRS SHORT PROGRAM

    Group 1

    1. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    2. Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK (BLR) Match Arena (Russia), No Commentary
    3. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 2

    4. Ioulia CHTCHETININA / Noah SCHERER (SUI) Match Arena (Russia), No Commentary
    5. Goda BUTKUTE / Nikita ERMOLAEV (LTU) Match Arena (Russia), No Commentary
    6. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 3

    7. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    8. Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    9. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    10. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)

    Group 4

    11. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    12. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    13. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    14. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)

    Group 5

    15. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    16. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    17. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)
    18. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA)

    Interview 1, Interview 2

    Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
     
    Wiery, BittyBug, LynnW and 10 others like this.
  4. 4rkidz

    4rkidz plotting, planning and travelling

    11,087
    3,772
    Thanks @Maofan7 im staying off social media untill you post
     
    Lovemyvike likes this.
  5. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    SHORT DANCE

    Group 1

    1. Robynne TWEEDALE / Joseph BUCKLAND (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary
    2. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary
    3. Nicole KUZMICHOVA / Alexandr SINICYN (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary
    4. Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary
    5. Jasmine TESSARI / Francesco FIORETTI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 2

    6. Olga JAKUSHINA / Andrey NEVSKIY (LAT) Match Arena (Russia), No Commentary
    7. Tatiana KOZMAVA / Alexei SHUMSKI (GEO) Match Arena (Russia), No Commentary
    8. Katerina BUNINA / German FROLOV (EST) Match Arena (Russia), No Commentary
    9. Adel TANKOVA / Ronald ZILBERBERG (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary
    10. Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL (ARM) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 3

    11. Hanna JAKUCS / Daniel ILLES (HUN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    12. Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY (SVK) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    13. Victoria MANNI / Carlo RÖTHLISBERGER (SUI) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    14. Vavara OGLOBLINA / Mikhail ZHIRNOV (AZE) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    15. Taylor TRAN / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary

    Group 4

    16. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, ELTA (Taiwan)
    17. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR) Match Arena (Russia), British Eurosport
    18. Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS (GER) Match Arena (Russia), British Eurosport
    19. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport
    20. Cecilia TÖRN / Jussiville PARTANEN (FIN) Match Arena (Russia), British Eurosport

    Group 4 (NBC)

    Group 5

    21. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    22. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    23. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    24. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    25. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary

    Group 6

    26. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    27. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    28. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    29. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    30. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)

    Interview

    Press Conference: Part 1, Part 2

    Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan). NBC (USA)
     
    Last edited: Jan 27, 2017
    BittyBug, LynnW, Mozart and 5 others like this.
  6. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    PAIRS FREE SKATE

    Group 1

    1. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI (ITA) Match Arena (Russia)
    2. Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR) Match Arena (Russia)
    3. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO) Match Arena (Russia), No Commentary
    4. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 2

    5. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary
    6. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) Match Arena (Russia), No Commentary
    7. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary
    8. Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK (BLR) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 3

    9. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    10. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary
    11. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    12. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport

    Group 4

    13. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan)
    14. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan)
    15. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan)
    16. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan)

    Interview 1, Interview 2, Interview 3

    Medal Ceremony (2nd Copy)

    Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan)
     
    nlloyd, BittyBug, LynnW and 6 others like this.
  7. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    PAIRS SHORT PROGRAM - UPDATED

    Group 1

    1. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    2. Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK (BLR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    3. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport

    Group 2

    4. Ioulia CHTCHETININA / Noah SCHERER (SUI) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    5. Goda BUTKUTE / Nikita ERMOLAEV (LTU) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    6. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport

    Group 3

    7. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    8. Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    9. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    10. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport

    Group 4

    11. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    12. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    13. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    14. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport

    Group 5

    15. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    16. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport
    17. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    18. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, NBC (USA), British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Interview 1, Interview 2, Interview 3

    Press Conference

    Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
     
    Last edited: Jan 27, 2017
    BittyBug, LynnW, kwanfan1818 and 5 others like this.
  8. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    LADIES SHORT PROGRAM - UPDATED

    Group 1

    1. Colette Coco KAMINSKI (POL) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    2. Birce ATABEY (TUR) Match Arena (Russia), No Commentary
    3. Elzbieta KROPA (LTU) Match Arena (Russia), No Commentary
    4. Hristina VASSILEVA (BUL) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    5. Aimee BUCHANAN (ISR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary

    Group 2

    6. Natasha MCKAY (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary
    7. Carolina KOSTNER (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan)
    8. Dasa GRM (SLO) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    9. Helery HÄLVIN (EST) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    10. Anne Line GJERSEM (NOR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary

    Group 3

    11. Antonina DUBININA (SRB) Match Arena (Russia), No Commentary
    12. Emmi PELTONEN (FIN) Match Arena (Russia), No Commentary
    13. Loena HENDRICKX (BEL) Match Arena (Russia), No Commentary
    14. Julia SAUTER (ROU) Match Arena (Russia), No Commentary
    15. Yasmine Kimiko YAMADA (SUI) Match Arena (Russia), No Commentary
    16. Valentina MATOS (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 4

    17. Anna KHNYCHENKOVA (UKR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    18. Michaela-Lucie HANZLIKOVA (CZE) - Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    19. Kerstin FRANK (AUT) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    20. Viveca LINDFORS (FIN) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary
    21. Nicole SCHOTT (GER) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), NBC (USA), No Commentary
    22. Matilda ALGOTSSON (SWE) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), NBC (USA), No Commentary

    Group 5

    23. Laurine LECAVELIER (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    24. Joshi HELGESSON (SWE) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), No Commentary
    25. Ivett TOTH (HUN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    26. Anastasia GALUSTYAN (ARM) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary
    27. Nathalie WEINZIERL (GER) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), No Commentary
    28. Mae Berenice MEITE (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), No Commentary

    Group 6

    29. Roberta RODEGHIERO (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA)
    30. Anna POGORILAYA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    31. Maria SOTSKOVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
    32. Nicole RAJICOVA (SVK) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA)
    33. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    34. Angelina KUCHVALSKA (LAT) Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA)

    Interview 1, Interview 2, Interview 3

    Press Conference

    Match Arena (Russia), British Eurosport, Rai Sport (Italy), No Commentary, NBC (USA), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
     
    sweetsparky, BittyBug, LynnW and 4 others like this.
  9. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    MEN'S SHORT PROGRAM

    Group 1

    1. Michael NEUMAN (SVK) Match Arena (Russia), No Commentary
    2. Alexander BOROVOJ (HUN) , Rai Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    3. Engin Ali ARTAN (TUR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    4. Anton KARPUK (BLR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    5. Mario-Rafael IONIAN (AUT) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    6. Slavik HAYRAPETYAN (ARM) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 2

    7. Larry LOUPOLOVER (AZE) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    8. Daniel Albert NAURITS (EST) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    9. Javier RAYA (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    10. Mark GORODNITSKY (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    11. Thomas KENNES (NED) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    12. Igor REZNICHENKO (POL) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 3

    13. Jiri BELOHRADSKY (CZE) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    14. Nicky OBREYKOV (BUL) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    15. Valtter VIRTANEN (FIN) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    16. Nicholas VRDOLJAK (CRO) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    17. Sondre ODDVOLL BOE (NOR) Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    18. Moris KVITELASHVILI (GEO) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    19. Kevin AYMOZ (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    20. Graham NEWBERRY (GBR) Match Arena, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    21. Stephane WALKER (SUI) No Commentary, Teledeporte (Spain)
    22. Ivan PAVLOV (UKR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    23. Paul FENTZ (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    24. Maurizio ZANDRON (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 5

    25. Deniss VASILJEVS (LAT) Match Arena (Russia), No Commentary, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    26. Mikhail KOLYADA (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    27. Chafik BESSEGHIER (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    28. Jorik HENDRICKX (BEL) No Commentary, British Eurosport
    29. Alexander MAJOROV (SWE) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    30. Ivan RIGHINI (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 6

    31. Maxim KOVTUN (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    32. Daniel SAMOHIN (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    33. Michal BREZINA (CZE) Match Arena (Russia), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    34. Alexei BYCHENKO (ISR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    35. Alexander SAMARIN (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    36. Javier FERNANDEZ (ESP) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)

    Interview 1

    Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan), Rai Sport (Italy)
     
    Last edited: Jan 28, 2017
    sweetsparky, BittyBug, LynnW and 3 others like this.
  10. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    LADIES FREE SKATE

    Group 1

    1. Anne Line GJERSEM (NOR) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    2. Angelina KUCHVALSKA (LAT) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), No Commentary
    3. Natasha MCKAY (GBR) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), No Commentary
    4. Nathalie WEINZIERL (GER) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), No Commentary
    5. Anna KHNYCHENKOVA (UKR) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), No Commentary
    6. Viveca LINDFORS (FIN) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), No Commentary

    Group 2

    7. Michaela-Lucie HANZLIKOVA (CZE) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Teledeporte (Spain)
    8. Joshi HELGESSON (SWE) Match Arena (Russia), British Eurosport, TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    9. Emmi PELTONEN (FIN) Match Arena (Russia), British Eurosport, TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    10. Helery HÄLVIN (EST) Match Arena (Russia), British Eurosport, TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    11. Kerstin FRANK (AUT) Match Arena (Russia), British Eurosport, TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    12. Matilda ALGOTSSON (SWE) Match Arena (Russia), British Eurosport, TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 3

    13. Anastasia GALUSTYAN (ARM) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
    14. Mae Berenice MEITE (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
    15. Loena HENDRICKX (BEL) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
    16. Nicole SCHOTT (GER) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), Teledeporte (Spain)
    17. Nicole RAJICOVA (SVK) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    18. Roberta RODEGHIERO (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), TVP Sport (Poland), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    19. Maria SOTSKOVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Russian Eurosport, Teledeporte (Spain)
    20. Laurine LECAVELIER (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    21. Ivett TOTH (HUN) Match Arena (Russia), British Eurosport, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    22. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain), Russian Eurosport
    23. Carolina KOSTNER (ITA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain), Rai Sport (Italy), Russian Eurosport
    24. Anna POGORILAYA (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain), Russian Eurosport

    Group 1, Group 2, Group 4 (2nd Copy)

    Interview 1, Interview 2

    Medal Ceremony

    Press Conference

    Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, NBC (USA), TVP Sport (Poland), ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain), Rai Sport (Italy), Russian Eurosport
     
    Last edited: Jan 28, 2017
    sweetsparky, BittyBug, LynnW and 5 others like this.
  11. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    SHORT DANCE - UPDATED

    Group 1

    1. Robynne TWEEDALE / Joseph BUCKLAND (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    2. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    3. Nicole KUZMICHOVA / Alexandr SINICYN (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    4. Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    5. Jasmine TESSARI / Francesco FIORETTI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 2

    6. Olga JAKUSHINA / Andrey NEVSKIY (LAT) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    7. Tatiana KOZMAVA / Alexei SHUMSKI (GEO) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    8. Katerina BUNINA / German FROLOV (EST) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    9. Adel TANKOVA / Ronald ZILBERBERG (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    10. Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL (ARM) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 3

    11. Hanna JAKUCS / Daniel ILLES (HUN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    12. Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY (SVK) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    13. Victoria MANNI / Carlo RÖTHLISBERGER (SUI) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    14. Vavara OGLOBLINA / Mikhail ZHIRNOV (AZE) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    15. Taylor TRAN / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    16. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) Match Arena (Russia), British Eurosport, ELTA (Taiwan), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    17. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    18. Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS (GER) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    19. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    20. Cecilia TÖRN / Jussiville PARTANEN (FIN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 4 (NBC)

    Group 5

    21. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    22. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    23. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    24. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)
    25. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 6

    26. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    27. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    28. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    29. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    30. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)

    Interview

    Press Conference: Part 1, Part 2

    Match Arena (Russia), British Eurosport, No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan). NBC (USA)
     
    Last edited: Jan 28, 2017
    sweetsparky, BittyBug, Dobre and 4 others like this.
  12. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    PAIRS FREE SKATE - UPDATED

    Group 1

    1. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    2. Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    3. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    4. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Group 2

    5. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    6. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    7. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    8. Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK (BLR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Group 3

    9. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    10. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    11. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    12. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    13. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    14. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    15. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
    16. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)

    Interview 1, Interview 2, Interview 3

    Medal Ceremony (2nd Copy)

    Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, ELTA (Taiwan), Teledeporte (Spain)
     
    Last edited: Jan 28, 2017
    sweetsparky, BittyBug, LynnW and 3 others like this.
  13. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    FREE DANCE

    Group 1

    1 Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR) No Commentary
    2 Taylor TRAN / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU) Rai Sport (Italy)
    3 Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY (SVK) Match Arena (Russia)
    4 Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL (ARM) Match Arena (Russia)
    5 Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR) Match Arena (Russia)

    Group 2

    6. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary
    7. Cecilia TÖRN / Jussiville PARTANEN (FIN) Match Arena (Russia), No Commentary
    8. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary
    9. Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS (GER) Match Arena (Russia), No Commentary
    10. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 3

    11. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) Match Arena (Russia), No Commentary
    12. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    13. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    14. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary
    15. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN) Match Arena (Russia), No Commentary

    Group 4

    16. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    17. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    18. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    19. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    20. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport

    Group 1, Group 2

    Interview

    Medal Ceremony

    Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary, British Eurosport
     
    Last edited: Jan 29, 2017
  14. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    MEN'S FREE SKATE

    Group 1

    1. Stephane WALKER (SUI) No Commentary
    2. Sondre ODDVOLL BOE (NOR) Match Arena (Russia)
    3. Slavik HAYRAPETYAN (ARM) Match Arena (Russia)
    4. Valtter VIRTANEN (FIN) Match Arena (Russia)
    5. Jiri BELOHRADSKY (CZE) Match Arena (Russia)
    6. Daniel Albert NAURITS (EST) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland)

    Group 2

    7. Graham NEWBERRY (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)
    8. Kevin AYMOZ (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)
    9. Javier RAYA (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)
    10. Maurizio ZANDRON (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)
    11. Ivan RIGHINI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)
    12. Ivan PAVLOV (UKR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland)

    Group 3

    13. Moris KVITELASHVILI (GEO) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    14. Chafik BESSEGHIER (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    15. Paul FENTZ (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    16. Michal BREZINA (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    17. Alexander SAMARIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    18. Alexander MAJOROV (SWE) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport

    Group 4

    19. Deniss VASILJEVS (LAT) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    20. Mikhail KOLYADA (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    21. Jorik HENDRICKX (BEL) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
    22. Javier FERNANDEZ (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    23. Maxim KOVTUN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport
    24. Alexei BYCHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport

    Group 1, Group 2, Group 3

    Interview: Javier Fernandez

    Medal Ceremony

    Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport
     
    Last edited: Jan 29, 2017
  15. Coco

    Coco Well-Known Member

    12,769
    4,640
    LOL at Nicky (?) on Eurosport, "(t)hat was, um, ... miles ahead of anything else we've seen today."
     
    sweetsparky and nicotine like this.
  16. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    FREE DANCE - UPDATED

    Group 1

    1. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR) No Commentary, Teledeporte (Spain)
    2. Taylor TRAN / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU) Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    3. Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY (SVK) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    4. Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL (ARM) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    5. Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)

    Group 2

    6. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    7. Cecilia TÖRN / Jussiville PARTANEN (FIN) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    8. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVINN (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain)
    9. Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    10. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 3

    11. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)
    12. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    13. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    14. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    15. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN) Match Arena (Russia), No Commentary, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    16. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Rai Sport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    17. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    18. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    19. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Rai Sport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    20. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)

    Group 1, Group 2

    Interview

    Medal Ceremony

    Match Arena (Russia), Rai Sport (Italy), No Commentary, British Eurosport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
     
    Last edited: Feb 18, 2017
    alilou likes this.
  17. Maofan7

    Maofan7 Member

    16,369
    30,867
    MEN'S FREE SKATE - UPDATED

    Group 1

    1. Stephane WALKER (SUI) No Commentary, Teledeporte (Spain)
    2. Sondre ODDVOLL BOE (NOR) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    3. Slavik HAYRAPETYAN (ARM) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    4. Valtter VIRTANEN (FIN) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    5. Jiri BELOHRADSKY (CZE) Match Arena (Russia), Teledeporte (Spain)
    6. Daniel Albert NAURITS (EST) Match Arena (Russia), TVP Sport (Poland), Teledeporte (Spain)

    Group 2

    7. Graham NEWBERRY (GBR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), Teledeporte (Spain)
    8. Kevin AYMOZ (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), Teledeporte (Spain)
    9. Javier RAYA (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), RTVE (Spain), Teledeporte (Spain)
    10. Maurizio ZANDRON (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    11. Ivan RIGHINI (ITA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), Rai Sport (Italy), Teledeporte (Spain)
    12. Ivan PAVLOV (UKR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), Teledeporte (Spain)

    Group 3

    13. Moris KVITELASHVILI (GEO) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    14. Chafik BESSEGHIER (FRA) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    15. Paul FENTZ (GER) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    16. Michal BREZINA (CZE) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain)
    17. Alexander SAMARIN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain)
    18. Alexander MAJOROV (SWE) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Group 4

    19. Deniss VASILJEVS (LAT) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    20. Mikhail KOLYADA (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    21. Jorik HENDRICKX (BEL) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    22. Javier FERNANDEZ (ESP) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    23. Maxim KOVTUN (RUS) Match Arena (Russia), No Commentary, British Eurosport, Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
    24. Alexei BYCHENKO (ISR) Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Teledeporte (Spain)

    Group 1, Group 2, Group 3

    Interview: Javier Fernandez

    Medal Ceremony

    Match Arena (Russia), No Commentary, TVP Sport (Poland), British Eurosport, Rai Sport (Italy), RTVE (Spain), Teledeporte (Spain), ELTA (Taiwan)
     
    alilou and RFOS like this.