Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 62 of 62
  1. #61
    Registered User
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    In Saransk, RUS with Gordi Pots
    Age
    34
    Posts
    7,036
    vCash
    500
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by Tesla View Post
    I hope she doesn't screw up the relay.
    My same thought, hope she doesn΄t mess the relay

    Lots of peace to her from here until London

  2. #62
    Prick Admin
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Having a kiki
    Posts
    41,875
    vCash
    506
    Rep Power
    12218
    Didn't see it posted so here is the US Athletics team for London:

    MEN
    100m – Justin Gatlin (Orlando, Fla.), Tyson Gay (Clermont, Fla.), Ryan Bailey (Salem, Ore.)
    200m – Wallace Spearmon (Dallas, Texas), Maurice Mitchell (Tallahassee, Fla.), Isiah Young (Lafayette, Miss.)
    400m – LaShawn Merritt (Suffolk, Va.), Tony McQuay (Gainesville, Fla.), Bryshon Nellum (Los Angeles, Calif.)
    800m – Nick Symmonds (Springfield, Ore.), Khadevis Robinson (Las Vegas, Nev.), Duane Solomon (Los Angeles, Calif.)
    1500 m– Leonel Manzano (Austin, Texas), Matthew Centrowitz (Eugene, Ore.), Andrew Wheating (Eugene, Ore.)
    3000m Steeplechase – Evan Jager (Portland, Ore.), Donn Cabral (, Kyle Alcorn (Mesa, Ariz.)
    5000m – Galen Rupp (Portland, Ore.), Bernard Lagat (Tucson, Ariz.), Lopez Lomong (Beaverton, Ore.)
    10,000m – Galen Rupp (Portland, Ore.), Matt Tegenkamp (Portland, Ore.), Dathan Ritzenhein (Portland, Ore.),
    20 km Race Walk – Trevor Barron (Bethel Park, Pa.)
    50 km Race Walk – John Nunn (San Diego, Calif.)
    Marathon – Meb Keflezighi (Mammoth Lakes, Calif.), Ryan Hall (Flagstaff, Ariz.), Abdi Abdirahman (Tucson, Ariz.)
    110m Hurdles – Aries Merritt (Bryan, Texas), Jason Richardson (Los Angeles, Calif.), Jeff Porter (Ann Arbor, Mich.)
    400m Hurdles – Michael Tinsley (Round Rock, Texas), Angelo Taylor (Atlanta, Ga.), Kerron Clement (Los Angeles, Calif./Gainesville, Fla.)
    High Jump – Jamie Nieto (Chula Vista, Calif.), (Erik Kynard (Manhattan, Kan.), Jesse Williams(Eugene, Ore.),
    Pole Vault – Brad Walker (Mountlake Terrace, Wash.), Jeremy Scott (Brookland, Ark.), Derek Miles (Tea, S.D.)
    Long Jump – Marquise Goodwin (Austin, Texas), Will Claye (Imperial Beach, Calif.), George Kitchens
    Triple Jump – Christian Taylor (Daytona Beach, Fla.), Will Claye (Imperial Beach, Calif.)
    Shot Put – Reese Hoffa (Athens, Ga.), Ryan Whiting (Port Matilda, Pa.), Christian Cantwell(Columbia, Mo.)
    Discus Throw – Lance Brooks (Denver, Colo.), Jarred Rome (Chula Vista, Calif.), Jason Young (Lubbock, Texas)
    Hammer Throw – Kibwe Johnson (Kamloops, B.C.), A.G. Kruger (Ashland, Ohio)
    Javelin Throw – Craig Kinsley (Providence, R.I.), Sean Furey (San Diego, Calif), Cyrus Hostetler (Eugene, Ore.),
    Decathlon – Ashton Eaton (Eugene, Ore.), Trey Hardee (Austin, Texas)
    Relay Pool - Mike Rodgers (Round Rock, Texas), Darvis “Doc” Patton (Grand Prairie, Texas), Trell Kimmons (Round Rock, Texas), Ronell Mance (Los Angeles, Calif.), Manteo Mitchell (Cullowhee, N.C. ), Jeremy Wariner (Waco, Texas)

    WOMEN
    100m – Carmelita Jeter (Gardena, Calif.), Tianna Madison (Los Angeles, Calif.), Allyson Felix(Santa Clarita, Calif.)
    200m– Allyson Felix (Santa Clarita, Calif.), Carmelita Jeter (Gardena, Calif.), Sanya Richards-Ross (Austin, Texas)
    400m – Sanya Richards-Ross (Austin, Texas), Francena McCorory (Hampton, Va.), DeeDee Trotter (Orlando, Fla.)
    800m – Alysia Montano (Canyon Country, Calif.), Geena Gall (Eugene, Ore.), Alice Schmidt (Coronado, Calif.)
    1500m – Morgan Uceny (Mammoth Lakes, Calif.), Shannon Rowbury (San Francisco, Calif.), Jenny Simpson (Colorado Springs, Colo.)
    3000m Steeplechase – Emma Coburn (Crested Butte, Colo.), Bridget Franek (Eugene, Ore.), Shalaya Kipp (Salt Lake City, Utah)
    5000m – Julie Culley (Clinton, N.J.), Molly Huddle (Providence, R.I.), Kim Conley (West Sacramento, Calif.)
    10,000m – Amy Hastings (Mammoth Lakes, Calif.), Lisa Uhl (Portland, Ore.), Janet Bawcom (Rome, Ga.)
    20 km Race Walk – Maria Michta (Nesconset, N.Y.)
    Marathon – Shalane Flanagan (Portland, Ore.), Desiree Davila (Rochester Hills, Mich.), Kara Goucher (Portland, Ore.)
    100m Hurdles – Dawn Harper (Los Angeles, Calif.), Kellie Wells (Orlando, Fla.), Lolo Jones (Baton Rouge, La.)
    400m Hurdles – Lashinda Demus (Palmdale, Calif.) , Georganne Moline (Tucson, Ariz.), T’erea Brown (Miami, Fla.)
    High Jump – Chaunte Lowe (Loganville, Ga.), Brigetta Barrett (Tucson, Ariz.), Amy Acuff (Isleton, Calif.)
    Pole Vault – Jenn Suhr (Churchville, N.Y.), Becky Holliday (Jonesboro, Ark.), Lacy Janson (Sarasota, Fla.)
    Long Jump – Brittney Reese (Gulfport, Miss.), Chelsea Hayes (Ruston, La.), Janay Deloach (Fort Collins, Colo.)
    Triple Jump – Amanda Smock (Minneapolis, Minn.)
    Shot Put – Jill Camarena-Williams (Tucson, Ariz.), Michelle Carter (Ovilla, Texas), Tia Brooks (Grand Rapids, Mich.)
    Discus Throw – Stephanie Brown Trafton (Galt, Calif.), Aretha Thurmond (Opelika, Alabama), Gia Lewis-Smallwood (Champaign, Ill.)
    Hammer Throw – Amber Campbell (Myrtle Beach, Calif.), Amanda Bingson (Las Vegas, Nev.), Jessica Cosby (Mission Hills, Calif.)
    Javelin Throw – Brittany Borman (Norman, Okla.), Kara Patterson (Chula Vista, Calif.), Rachel Yurkovich (Eugene, Ore.),
    Heptathlon – Hyleas Fountain (Daytona Beach, Fla.), Sharon Day (Costa Mesa, Calif.), Chantae McMillan (Rolla, Mo.)
    Relay Pool - Jeneba Tarmoh (San Jose, Calf.), Bianca Knight (Austin, Texas), Lauryn Williams (Miami, Fla.), Debbie Dunn (Norfolk, Va.), Diamond Dixon (Lawrence, Kan.), Keshia Baker (Los Angeles, Calif.)
    Didn't realise David Oliver hadn't made it in the 110m hurdles until now?
    To think that fun is simple fun, while earnest things are earnest, proves all too plain that neither one thou truthfully discernest.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •